Saldie kartupeļi jeb batātes.

Kas tas ir? Kartupelis – vai arī nedaudz par lielu un savādas formas? Tas ir saldais kartupelis – atbilde ir pavisam vienkārša. Jau sen zināju, ka tādi pastāv, bet nekad nebiju domājusi tos pagaršot un izmēģināt kādā receptē, līdz šodienai. Tieši veikalā Rimi ejot garām dārzeņu plauktiem ievēroju, ka tur stāv lieli, skaisti un varētu pat teikt kārdinoši saldie kartupeļi jeb otrais vārds kā to dēvē – batātes, un tā vien prasās kādu no tiem iegādāties. Ikviens kartupelis ir ļoti liels, nosverot uz svariem viens kartupelis sver apmēram 500 gramu, līdz ar to iegādājos tikai 2 kartupeļus, lai pamēģinātu, jo nekad iepriekš tos nebiju pirkusi.

Pirms ķeros klāt manis pagatavotajiem saldajiem kartupeļiem, pavisam dažos vārdos gribu pastāstīt, kāpēc saldie kartupeļi ir tik veselīgi.

  • Batātes satur 7 gramus šķiedrvielu vienā porcijā, kas palīdz attīrīt gremošanas traktu no smagajiem metāliem un mazmolekulāriem organiskiem savienojumiem
  • Satur beta-karotīnu, kas nosaka gan saldo kartupeļu krāsu, gan piešķir antioksidantu īpašības
  • Piemīt antibakteriālas un pretsēnīšu īpašības
  • 77% saldā kartupeļa veido ūdens
  • Batātes nesatur taukus
  • Palīdz stabilizēt cukura līmeni asinīs

Desktop111Lūk tā izskatījās batātes, ko šodien pagatavoju, kā redzams, tad iegādājos tikai 2 lielas batātes, kas kopā izmaksāja ap 1,50 eiro. Bet gatavoties ieliku tikai vienu batāti, ko sagriezu šķēlītes, apkaisīju ar baziliku un pētersīļiem, pāri pārbēru sieru un citronpiparus, kā arī nedaudz olīveļļas. Un teikšu godīgi – sanāca ļoti garšīgi. Saldo kartupeļu garša ir kaut kas pa vidam starp kartupeļiem un burkāniem un kombinācija ir ļoti patīkama. Noteikti ieteiktu katram pagaršot, jo tiešām man garšoja un domāju, ka jums arī patiks. Tuvākajā laikā domāju, ka pagatavošu vēl kaut ko interesantu no saldajiem kartupeļiem, jo tiešām garšas ziņā ir vērts paeksperimentēt!

 

 

Madara

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Up ↑

%d bloggers like this: