Dzīves Plāns: 700 vienkārši paņēmieni savas dzīves uzlabošanai.

Nesen iegādājos Roberta Eštona grāmatu Dzīves Plāns: 700 vienkārši paņēmieni savas dzīves uzlabošanai. Iesāku lasīt un sapratu, ka šis būs viens nopietns solis kaut ko izmainīt. Katrs jau dzīvē ir vēlējies kaut ko izmainīt un varbūt tas ir pat kaut kas tāds, ko mēs nevaram ietekmēt. Un varbūt ir mēģināts to mainīt un nav sanācis, bet neraizējies! Galvenais ir mēģināt tik ilgi, līdz izdodas. Tieši tādēļ, lai man nebūtu šeit jāraksta visi 700 dzīves uzlabošanas paņēmieni, es esmu izvēlējusies 10 paņēmienus, kā izstrādāt savu dzīves plānu. Manuprāt, šie 10 paņēmieni arī ir pietiekami svarīgi, lai dzīvē kaut ko sasniegtu.

Dzīves plāns. 700 vienkārši paņēmieni savas dzīves uzlabošanai

10 veidi kā izstrādāt reālu dzīves plānu:

1. Nelieli soļi. Pa kāpnēm nevar tikt augšā ar vienu lēcienu. Arī sevis pilnveidošana ir sava veida kāpnes. Ikvienu vēlamo pārmaiņu procesu sadaliet sīkākos soļos,lai ceļš būtu veicams pamazām.

2. Pierakstiet. Ja kādu apņemšanos uzrakstīsiet uz papīra, tā labāk paliks prātā.

3. Izvēlēties iedvesmojošus paraugus. Lasiet to cilvēku biogrāfijas, kas sasnieguši izcilību tajā jomā, kurā gribat gūt panākumus arī jūs. Centieties noskaidrot, kā viņiem tas izdevās! Iespējams, jūs sapratīsiet, ka viņi ilgus gadus aizvadījuši neatlaidīgā darbībā, iekams tikuši pie slavas un naudas.

4. Iegrožojiet sevi! Ir vērts izvirzīt augstus mērķus, tomēr ceļam uz šiem mērķiem ieteicams paredzēt gana daudz laika. Daudzi cilvēki atsakās no saviem mērķiem tikai tāpēc, ka sākumā pārāk strauji ieskrējušies. Šajā ceļā būs vajadzīga pacietība, nevis ātrums.

5.Esiet reālists. Var jau sapņot par to, ka reiz piedalīsieties lidojumā uz mēnesi,tomēr Lielā Kanjona apmeklējums ir reālāks.Tajā pašā laikā, kas zina, varbūt tieši jums ir nepieciešamās iemaņas, jaunība un izturība, lai kļūtu par astronautu.

6.Apspriedieties ar padomdevēju. Atrodiet kādu – radinieku, draugu vai darbabiedru, kas jūsos ieklausās un ir gatavs jūs morāli atbalstīt.

7.Atzīmējiet noietā ceļa posmus! Apbalvojiet sevi ar katru noietā ceļa gabalu! Katru nozīmīgu sasniegumu ir vērts ievērot un svinēt.

8.Atskatieties pār plecu! Ir svarīgi un gana viegli sakopot visu uzmanību tam, lai virzītos uz mērķi, bet tik pat svarīgi ir arī atskatīties, lai apjēgtu, kāds ceļš noiets un kur patlaban atrodaties. Reizi pa reizei ieturiet pauzi un visu labi apdomājiet!

9.Salīdziniet! Atrodiet kādu, kurš virzās uz to pašu mērķi, kuru esat nolūkojis jūs,un salīdziniet viņa sekmes ar savējām!

10.Nezaudējiet optimismu!

Arvien atkārtojiet sev, ka tas ir iespējams un ka jūs to paveiksiet. Ja ļausieties šaubām,ceļš var izrādīties par grūtu.

Madara

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Up ↑

%d bloggers like this: