Avokado – skaistumam un veselībai.

Jau kādu laiciņu par vienu no maniem našķiem ir kļuvis avokado. Citiem tas garšo, citiem – nē, bet es piederu pie tiem cilvēkiem, kuriem tas garšo. Pirmo reizi, kad ēdu avokado bija vienā no manas māsas rīkotajām ballītēm, tas māsa bija uztaisījusi avokado maizītes. Kad pirmo reizi pagaršoju, tad man garša nelikās īpaši garšīga, bet nākamajā dienā, nezinot kāpēc, izlēmu, ka pagaršošu vēlreiz – nu sazin kas var notikt – varbūt iegaršosies. Un tā arī notika! Nezinu īsti, kas bija noticis pa to nakti, kad maizītes neviens nebija ēdis, bet tiešām – garša vairs nebija tik rūgtena kā iepriekšējā vakarā. Un līdz ar to dienu aizsākās laiks, kad sāku ēst avokado.

Avokado ir ļoti veselīgs, kaut arī tas ir bagāts ar kalorijām (viens avokado satur apmēram 275 kalorijas) to iesaka lietot pat tiem cilvēkiem, kas ievēro diētas. Avokado satur daudz šķiedrvielu un tas ir arī ļoti sātīgs, līdz ar to, ja apēdīsi vienu avokado, tad būsi paēdusi pavisam noteikti.

Avokado satur 30% vērtīgas augu eļļas, 1,5% olbaltumvielu un vitamīnus – B1, B2, C, D, E, P, PP, K, kā arī daudz minerālvielu un mikroelementu – kāliju, kalciju, fosforu, magniju, maz cukura – tikai līdz 1,6%.

Ļoti interesanti ir tas, ka indiāņu sievietes avokado eļļu ziež uz sejas un matos, jo tad āda kļūst maiga un gluda. Arī speciālisti iesaka izmantot avokado, lai pagatavotu dažādas sejas maskas, jo patiešām avokado pozitīvā veidā iedarbojas uz sejas ādu.

Lai pagatavotu sejas masku sausai ādai, no sākuma sajauc avokado un aprikozes mīkstumu un pievieno pilienu olīveļļas. Masku uz sejas patur 45 minūtes, pēc tam nomazgā seju ar ūdeni. Vakarā pirms gulētiešanas tās ādas daļas, uz kurām bija uzlikta maska ieziež ar krējuma un citronu sulas maisījumu.

Vēl viens variants sejas maskai – sajauc pusīti avokado mīkstuma ar tējkaroti medus un pustējkaroti ābola etiķa. Masku patur uz sejas 20 minūtes un tad seju nomazgā ar vēsu ūdeni.

Madara

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Up ↑

%d bloggers like this: