Vasaras ogas, kas garšo tev!

Vasara neapšaubāmi ir visīstākais ogu laiks. Savu uzplaukumu piedzīvo ne tikai visu iemīļotās zemenes, bet arī mellenes un avenes. Jāatzīmē arī jāņogas, upenes un ērkšķogas, kuras visbiežāk izmanto ievārījumu pagatavošanai. Bet, tā kā ārā valda karsts un saulains laiks, tad gribēju tev sīkāk pastāstīt par trīs visiecienītākajām ogu šķirnēm. Un tās ir – zemenes, mellenes un avenes.

  • Zemenes

Iestājoties vasaras laikam par neatņemamu vasaras ēdienu ir kļuvušas zemenes. Vienalga kādā veidā pasniegtas, tās vienmēr garšo lieliski. Vēl labāku garšu zemenes iegūs kādā no desertiem, kas vēl vairāk izcels šo ogu maigo garšu. Bet, runājot par zemeņu veselīgumu, var teikt, ka tās ir bagātas ar C vitamīnu, kāliju, jodu magniju, kā arī ar B2, B5, B6 vitamīniem. Interesanti ir tas, ka spilgti sarkano krāsu zemenēm piešķir tajās esošie antociāni, kas darbojas kā antioksidanti. 100 gramu zemeņu satur 32 kalorijas.

  • Mellenes

Vai ēdot mellenes ar pienu tu neatceries bērnību? Par sevi varu to neapšaubāmi apgalvot, jo ne tikai manā bērnībā, bet arī tagad mellenes ar pienu ir kļuvušas man ļoti mīļas un garšīgas. Mellenes ir lielisks veids kā cīnīties ar organisms novecošanos, tāpat tās ir bagātas ar C un K vitamīnu. Mellenes satur daudz A vitamīnu – karotīnu, kas uzlabo redzi, līdz ar to arī ārsti iesaka uzturā pēc iespējas vairāk iekļaut šīs ogas. Amerikāņu zinātnieks ir atklājis, ka laboratorijas pētījumi ir pierādījuši, ka ēdienkarte, kas bagāta ar mellenēm, ir ļoti efektīva cīņā pret novecošanās pazīmēm – atmiņas, redzes un muskuļu spēka pasliktināšanos un kustību koordinācijas traucējumiem. 100 gramu melleņu satur 43 kalorijas.

  • Avenes

Tāpat kā zemenes un mellenes, arī avenes ir ļoti iecienītas. Jāatzīst gan, ka to parādīšanās laiks ir krietni vēlāks nekā zemeņu vai aveņu, bet, neskatoties uz to, avenes nav zaudējušas savus vitamīnus un minerālvielas. Piemēram, avenēs tu atradīsi dzelzi, kāliju, folijskābi un pat organiskās skābes. Tāpat avenes ir bagātas arī ar tādiem vitamīniem kā C, E, D un B1, B2 un P. Avenes ir ļoti aromātiskas un sulīgas, tāpēc no tām gatavo dažādus dzērienus, piemēram, tējas, kokteiļus un sulas. 100 gramu aveņu satur 43 kalorijas.

Madara

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Up ↑

%d bloggers like this: