Uzkoda: Briseles kāposti pildīti ar prošuto šķiņķi.

Svētdienas ir dienas, kad vienmēr uznāk kāda iedvesma arī kaut ko pagatavot. Tā kā pavisam nesen šķirstīju žurnālus par receptēm, tad atradu vienu interesantu recepti. Esmu viens no tiem cilvēkiem, kas vienmēr grib pamēģināt ko jaunu nevis pieturēties pie tradicionālā un varbūt pat garlaicīgā. Manuprāt, tieši tāpat ir arī ar receptēm. Jā, iespējams, vieglāk ir pagatavot ko tādu, ko esi gatavojusi simtiem reižu, bet nav lielāka prieka kā pagatavot kaut ko, ko iepriekš vēl neesi gatavojusi un dzirdēt uzslavas par to, cik gan garšīgi ir sanācis. Šodien arī pastāstīšu par tādu recepti, par kuru tu dzirdēsi neskaitāmi daudz uzslavu!

tumblr_ndaydcsiCO1ro9rq7o4_500Briseles minī kāpostiņi savienojumā ar prošuto šķiņķi – ļoti interesants un neparasts garšu salikums, bet īstenībā tas lieliski strādā. Par Briseles kāpostiem jau esmu rakstījusi iepriekš, bet, runājot par prošuto – tas ir tā saucamais jēlais itāļu šķiņķis, kas parasti jau tiek pārdots veikalā sagriezts ļoti plānās šķēlītēs. Tam ir ļoti izteikta garša, tādēļ to nevajag daudz. Parasti to tieši arī izmanto uzkodās, lai izceltu tā garšu nelielās devās. Šī uzkoda, manuprāt, ir lieliska dārza ballītēm kopā ar draugiem, pavisam vienkārši – uz kociņa uzdurts kāposts ar šķiņķa pildījumu – izskatās lieliski un garšo tieši tāpat!

Lai pagatavotu Briseles kāpostus ar prošuto šķiņķi tev vajadzēs:

  • 300 gramus Briseles kāpostu
  • 200 gramus prošuto šķiņķa
  • 2 ēdamkarotes olīveļļas
  • šķipniņu sāls un malto piparu

Pagatavošana:

Uzkarsē cepeškrāsni uz 200 grādiem. Sagriez Briseles kāpostus uz pusēm gareniski, lai vidiņš būtu brīvs, kur tu liksi iekšā prošuto. Prošuto apkaisi ar sāli un maltajiem pipariem, pēc tam pildi to iekšā uz pusēm sagrieztajā kāpostā. Kāpostus, kas pildīti ar prošuto, uzdur uz kociņa un noliec guļus stāvoklī uz cepampapīra. Kad tas izdarīts, ņem olīveļļu un nedaudz pārlej to pāri kāpostiem. Liec cepeškrāsnī cepties uz kādām 20 minūtēm. Ik pa brīdim apmet otrādi kāpostus ar prošuto pildījumu, lai tie no visām pusēm ir zeltaini brūni!

 

 

Madara

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Up ↑

%d bloggers like this: