Rukolas salāti.

Dažas dienas atpakaļ atklāju ko pavisam jaunu un tā ir rukola. Protams, ka agrāk par to biju dzirdējusi, bet tā īsti nekad garšojusi to nebiju, tādēļ biju ļoti patīkams pārsteigums pārliecināties, ka rukola tomēr nav tik negaršīga kā no cilvēkiem biju dzirdējusi. Bet ja tu, iespējams, vēl neesi mēģinājusi rukolu, tad šodien es tevi gribu iepazīstināt ar to un ar pavisam vienkāršu rukolas salātu recepti.

Šīs zaļās rukolas lapas ir ļoti veselīgas, kā arī bagātas minerālvielām un vitamīniem. Rukolas sastāvā ir tādi vitamīni kā magnijs, mangāns, kālijs un kalcijs, kā arī jāpiemin vitamīni K, C, B5 un B2.  Rukolas garša ir ļoti interesanta, jo tā atgādina spēcīgu un piparotu garšu ar nelielu riekstu piegaršu, tādēļ rukolu visbiežāk izmanto mazos daudzumos un kā garšvielu pie salātiem, zupām un mērcēm. 100 grami rukolas satur tikai 31 kaloriju, tādēļ centies izmantot šo diētisko dārzeni, jo tas ne tikai būs veselīgs, bet arī ļoti diētisks!

Rukolas salāti:

  • sauja rukolas lapu
  • ķīnas kāposts
  • gurķis
  • ķiršu tomātiņi
  • redīsi
  • maizes grauzdiņi
  • salātu mērce
  • garšvielas pēc izvēles

Salātu recepte ir pavisam vienkārša un viss, ko tev vajadzēs izdarīt ir – sagriezt dārzeņus un uzgrauzdēt maizes grauzdiņus. Kad abus šos darbus esi paveikusi, tad beigās ieber garšvielas pēc vajadzības un pārlej salātus ar Spilvas salātu mērci. Kopumā salāti ir ļoti vienkārši, garšīgi un viegli. To pagatavošana aizņem 5-8 minūtes. Visām šīm salātu sastāvdaļām ir ļoti izteikta garša, bet tajā pašā laikā viss ir sabalansēts ļoti labā līmenī, lai tevi nodrošinātu gan ar rukolas asumiņu, gan ar tomātu un gurķu sulīgumu, kā arī grauzdiņu kraukšķīgumu!

 

 

Madara

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Up ↑

%d bloggers like this: