Krāsnī cepti kartupeļi ar parmezānu un ķiplokiem.

Pirms pāris dienām kādā žurnālā uzdūros sadaļai par veselīgu dzīvesveidu, par to, ko mēs īsti ēdam un kādēļ tieši tas neveselīgais ir tas garšīgākais. Nu lūk, tad arī es sāku pārdomāt savus ēšanas paradumus. Teikšu godīgi, nekad neesmu kritusi uz neveselīgo ēdienu, bet laiku pa laikam jau mēs katrs kaut ko nogrēkojamies. Pēc sevis varu spriest, ka apēdot kaut ko kas ir neveselīgs un kalorijām bagāts, organisms uzreiz uz to asi reaģē, sakot, ka viņam šāda veida pārtika nu galīgi nepatīk. Tieši tādēļ es sāku meklēt alternatīvas. Piemēram, ierastos frī kartupeļus, kas ir ar kalorijām un sāli bagāti, mēs varam aizstāt ar mājās gatavoties kartupeļiem ar parmezāna sieru un ķiplokiem.

tumblr_nl3wd7Kw7B1ro9rq7o4_1280

Manuprāt, vislielākā priekšrocība tam, ka tu gatavo mājās ir veselīgums. Tu nepievieno nekādas pārtikas piedevas, konservantus un citu ķīmiju, kas tik ļoti nepatīk tavam organismam. Šie krāsnī cepti kartupeļi būs lieliska alternatīva ierastajiem un neveselīgajiem frī kartupeļiem. Turklāt tie nav grūti pagatavojami un tie garšos arī tavai ģimenei un draugiem pavisam noteikti!

Lai pagatavotu krāsnī ceptus kartupeļus ar parmezānu un ķiplokiem tev vajadzēs:

  • kartupeļus
  • olīveļļu
  • ķiplokus
  • parmezāna sieru
  • timiānu
  • garšvielas pēc izvēles

Pagatavošana:

Nomizo kartupeļus un sagriez tos daiviņās. Uzkarsē cepeškrāsni līdz 200 grādiem. Pa to laiku nomizo ķiploku un ierīvē kartupeļos. Pēc tam ierīvē arī timiānu, vai arī citas garšvielas pēc savas izvēles. Aplaisti kartupeļus ar dažiem pilieniem olīveļļas, lai tie nepiedeg klāt. Liec cepties kartupeļus cepeškrāsnī uz 15 minūtēm. Pēc tam kartupeļus pārkaisi ar parmezāna sieru un liec cepties vēl kādas 10 minūtes, līdz siers ir pilnībā izkusis.

Madara

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Up ↑

%d bloggers like this: