Kabaču un tomātu sacepums.

Kas gan var būt labāks par svaigiem dārzeņiem tikko no dārza? Laikam jau, ka nekas. Arī man patīk ēst un gatavot zinot to, ka dārzenis ir audzis dobē, nav barots ne ar kādām ķimikālijām un smaržo, kā arī garšo pasakaini. Tieši tagad ir īstais dārzeņu laiks un arī laiks, kad mūsus šķīvjus rotā garšīgi, veselīgi un vitamīniem, kā arī minerālvielām bagāti dārzeņi. Šodien es tevi iepazīstināšu ar pavisam vienkāršu recepti, kuras pagatvošana tev neaizņems ilgu laiku un kura garšos vienkārši lieliski!

DSC_0020Kabači un tomāti – jā, tikpat vienkārša un garšīga kombinācija. Abi šie dārzeņi ir mums katrai nepieciešami, tie ir veselīgi un arī vitamīniem bagāti. Piemēram, kabači ir lielisks līdzeklis liekā svara zaudēšanai, jo tas palīdz izvadīt ūdeni no organisma, tāpat kabači ir bagāti ar C vitamīnu, B2 vitamīnu, kā arī PP vitamīnu. Savukārt tomāti nodrošina nepieciešamāš vielas asins sastāva atjaunošanai. Un iedomājies – nogatavojušies tomāti satur arī laimes hormonu sepronīnu. Manuprāt, šī būs lieliska recepte vakariņām – nekas sātīgs, vienīgi dārzenīši, viss veselīgs un garšīgs!

Lai pagatavotu kabaču un tomātu sacepumu tev vajadzēs:

  • 3 lielus tomātus
  • 2 mazus kabačus
  • 50 gramus siera
  • olīveļļu
  • garšvielas

Pagatavošana:

Nomazgā tomātus un kabaci. Kabacim noņem mizu un pēc tam kabaci un arī tomātu sagriez ripiņās. Pati pēc savas izvēles kabačiem un tomātiem pievieno garšvielas. Kārto kabaču un tomātu šķēlītes traukā, pārlej ar olīveļļu un uzkaisi sieru. Liec cepeškrāsnī cepties uz 200 grādiem aptuveni 30 minūtes, līdz siers izkusis un sacepums ieguvis zeltainu nokrāsu.

 

 

Madara

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Up ↑

%d bloggers like this: